b

Vücudumuz Konuşuyor

Beden Dili Eğitimi 'Vücudumuz Konuşuyor"


Eğitim Hedefi:
Beden dili aslında kendi başına bir şey ifade etmez. Bundan dolayı beden dili, sözler  ve ses tonuyla birlikte bir anlam ifade edebilmektedir. Herhangi bir davranış sadece vücut dili anlamına göre yorumlanırsa yanılgıya düşülebilmektedir.Bunun için beden dilinin ne anlama geldiğini, hangi davranışın bizi nasıl etkilediğini ya da karşı tarafı bizim yaptığımız herhangi bir beden hareketinin ( el, kol, baş vs. hareketlerin ) nasıl bir ruh haline soktuğunu bilmek bizlere iletişimde büyük avantaj sağlamaktadır.
Aslında herkesin hayatında beden dili vardır çünkü herkesin bir bedeni vardır. Dünyada beden dili olmayan hiçbir varlık yoktur. Doğan her çocuk beden dilini bilerek doğmaktadır. Bebekler karşı tarafa (anne, baba vb. ) bir şeyler anlatmak istediklerinde, sözcükleri kullanamadıkları için beden dilini kullanarak kendilerini ifade etmeye çalışmaktadırlar. Bebekler genellikle çıkardıkları seslerle, ses tonlamalarıyla bazen ağlayarak bazen el kol hareketleriyle bazen de beğendikleri ve istedikleri şeyleri gözleriyle takip ederek kendilerini anlatmaya çalışırlar.
Dolayısıyla herkes beden dilini bilerek doğar, ancak zaman içinde beden dili kullanılmayarak kişiler sadece ses ve sözcüklerle iletişim kurmaya çalışır. Eğitim uygulamalar ile katılımcıların bedeb dili ile tanılmasını amaçlamaktadır.

Eğitim Başlıkları:

Beden Dilimiz
Düşünce – Duygu – Beden Dili Üçlemesi
Beden Dilini Anlama ve Okuma
Bakışlar
Baş Hareketleri
Eller
Kollar
Omuzlar
Ayaklar ve Bacaklar
Ayaklar ve Bacaklar
Oturma Şekilleri
Vücut Açıları
Oturma Açıları
Masa ve Aksesuarları


Eğitim Süresi: 1 Gün

Diğer Hizmetler